2021 Storytelling / umění vyprávět

15.07.2021

Pondělí 11.10. 16-20h Storytelling - Martin Hak, Oddělení pro děti, Šmidingerova knihovna. 200Kč / 100kč (studenti, ZTP). Kapacita 12 účastníků

Vyprávíte si? Vyprávějte třeba pohádky! Pohádka je klenot, pečlivě vyvedený a staletími prověřený šperk mezi příběhy. Je to hluboká studna životních témat každého věku. Od dětství až po stáří. Je magickým zrcadlem osobních životů i společenství, ve kterém žijeme. To z ní vyrůstají a denně jsou v našem jednání vidět skutečné hodnoty, modely vztahů k druhým k sobě i ke světu. Stojí za to o pohádku pečovat a udržovat její obrazy živé. Ne jen předčítáním autorských textů jiných, ale hlavně naším živým vyprávěním. To má moc blízkého dorozumívání a moc tvorby společného jazyka. Zkuste to. Jako rodiče, učitelé, divadelníci, současní nebo budoucí.

"Provedu vás od základních pojmů, přes cvičení fyzická i mentální, k vaší vlastní zkušenosti s živým vyprávěním. Pro účast nepotřebujete žádné umělecké nadání ani vytříbené rétorické schopnosti, naučím vyprávět každého. Základním principem kurzů je respekt a vzájemná podpora všech zúčastněných. Každý bude alespoň jednou vyprávět, každý bude mít příležitost učit se z vyprávění druhých, každý uslyší několik příběhů. Z příběhů se skládá náš život. Žijeme příběhy, myslíme v příbězích, učíme se s příběhy, sníme je, toužíme po nich, hledáme v nich své místo, vidíme v nich druhé."

Platby probíhají přes goout.cz (odkaz zde) Pokud svou neúčast ohlásíte nejpozději 10 dnů před konáním dílny, bude Vám vráceno 80% z účastnického poplatku / Pokud je dílna již plně obsazena a přesto chcete zkusit štěstí, staňte se náhradníkem (v obou případech pište na slovoslet@seznam.cz nebo volejte 606513234 M.Sýkorová).

Slovoslet / Dny poezie a mluveného slova Strakonice
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!