2024 Jak se staví kniha

07.07.2024

Čtvrtek 17. 10. Jak se staví kniha 18:00 – 20:00 – Vít Groesl, Jana Harmachová. Knihodělna ŠK. Účastnický poplatek 300Kč / 150Kč (studenti, ZTP). Kapacita 8 účastníků

Jak se staví kniha - Zatímco vám budeme vyprávět příběh vzniku knihy, přihlášené týmy či rodiny si ve dvou samostatných skupinách vyrobí svůj vlastní svazek. První skupina bude skládat složky a sešije z nich knižní blok, ta druhá potáhne lepenku a vyrobí pro knihu krásné desky. Nakonec všichni společně zavěsí blok do desek a ejhle – kniha je na světě.

Mgr. Jana Harmachová

V ruční knižní vazbě spojila dvě své celoživotní lásky: ruční práci a knížky. Původně studovala stavební fakultu ČVUT, později při práci v rodinné projekční kanceláři vystudovala na Filosofické fakultě obor Teorie a filosofie komunikace. Tam se seznámila i s knižní vazbou a během dvousemestrálního studia se do této ruční práce zamilovala. Několik let provozovala soukromě knihkupectví, pro nakladatelství Grada udělala několik knížek na téma patchwork a využívání textilního odpadu. Jako lektorka pracuje už desítky let, vyučuje patchwork a jiné textilní techniky. Současně tvoří a raduje se z každé práce, která díky využití odloženého textilu znovu ožije a ještě někoho potěší. Pro Knihodělnu připravuje komentované prohlídky a nadšeně sděluje návštěvníkům zajímavosti z historie knižního řemesla.

Bc. Vít Groesl

V současnosti se stará o provoz Knihodělny, působí také jako redaktor a překladatel v nakladatelství Euskaldun. Ke knihám se dostal skrze své zalíbení v (cizích jazycích), nejbližší mu jsou ty z Iberského poloostrova. Vlastním nákladem si v minulosti vydal některé ze svých textů. Knihám se v různých rolích věnuje už několik let, ačkoli nebylo tomu tak vždy. Také proto o nich dokáže vyprávět i lidem nezasvěceným.


Platby probíhají přes goout.cz (odkaz zde) Pokud svou neúčast ohlásíte nejpozději 10 dnů před konáním dílny, bude Vám vráceno 80% z účastnického poplatku / Pokud je dílna již plně obsazena a přesto chcete zkusit štěstí, staňte se náhradníkem (v obou případech pište na slovoslet@seznam.cz nebo volejte 606513234 M.Sýkorová).

Slovoslet / Dny poezie a mluveného slova Strakonice
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!