2022 Využití metod dramatické výchovy (nejen) ve výuce

18.08.2022

Pondělí 10.10.2022 16:00 - 19:00 Využití metod dramatické výchovy (nejen) ve výuce - Mgr. Jan Mrázek. Společenský sál ŠK. Zdarma (pouze po předchozím přihlášení na slovoslet@seznam.cz). Kapacita 10 účastníků.

Seznámíme se s možnostmi dramatické hry, jako metody osobnostně sociálního rozvoje (výchova ke komunikaci, k sociální a emoční inteligenci, k zdravému sebepojetí), výuky látky daného předmětu (výuka zejména dějepisu a literatury skrze tzv. procítěné porozumění) a estetické výchovy (divácká gramotnost, vnímání i tvorba uměleckého díla). K tomu budou použity metody zejména rolové hry, improvizace, narativní pantomimy, živých obrazů, ale také diskuse a výkladu.

Účastník získá základní klíč k použití dramatické výchovy jako metody, kterou může používat ve své praxi, v závislosti na svém zaměření (směrem k osobnostnímu rozvoji, výuce nebo tvorbě divadelního tvaru). Získá vlastní zkušenost s touto metodou tím, že si ji vyzkouší "zevnitř".

Workshop je určen pro učitele, volnočasové pedagogy, studenty VŠ, ale i pro všechny ostatní zájemce o seberozvoj v daném oboru.  
Jan Mrázek - divadelní lektor, písničkář. Student Katedry výchovné dramatiky DAMU a Pedagogické fakulty UK. Minulý rok strávil převážně v Polsku, nejdříve studující režii v Krakově a poté zpívající a tancující v karanténě ve venkovském Teatru Węgajty. Muzikant, pro něhož je muzika každodenní jógou. Člen kapely DOTmy a tvůrce vlastní autorské muziky. Jinak lektor hudební, herecké improvizace a hlasové výchovy. Často též přítomen v různých funkcích na přehlídkách mladého a amatérského divadla (Dětská scéna, Wolkrův Prostějov, Jiráskův Hronov...).


Slovoslet / Dny poezie a mluveného slova Strakonice
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!