2022 Jak si pohrát s poezií (nejen) ve výuce

18.08.2022

Čtvrtek 13.10.2022 16:00 - 19:00 Jak si pohrát s poezií (nejen) ve výuce - Mgr. BcA. Tereza Machková. Společenský sál ŠK. Zdarma (pouze po předchozím přihlášení na slovoslet@seznam.cz). Kapacita 10 účastníků.

Účastníci se seznámí s různými způsoby práce s poezií, které vedou k pochopení textu a jeho interpretaci. Základní tezí je, že učit se báseň nazpaměť za účelem jejího přednesu je až posledním krokem v celém procesu práce s poezií. Stěžejní je rozvoj představivosti a obrazotvornosti žáků, rozbor obsahu básně netradičními technikami a získání interpretačních dovedností. Použity budou metody dramatické výchovy a tvůrčího psaní, výtvarné techniky, hlasová a pohybová cvičení. V rámci programu se bude pracovat s různorodými kvalitními poetickými texty. Workshop je určen pro učitele českého jazyka a literatury ZŠ 2. stupeň a SŠ, volnočasové pedagogy, studenty VŠ, ale i pro všechny ostatní zájemce o seberozvoj v daném oboru. 

Mgr. BcA. Tereza Machková - absolventka FF UK Praha obor Informační studia a knihovnictví a KVD DAMU Praha obor Dramatická výchova. Od roku 2003 je lektorkou výukových programů dramatické výchovy a literárně dramatických programů, od roku 2007 také lektorkou dílen a seminářů dramatické výchovy pro knihovnice. V letech 2013-2015 pracovala jako učitelka předmětu Dramatická výchova s metodikou na SPgŠ, poté jako učitelka LDO ZUŠ a nyní je zaměstnaná jako knihovnice a lektorka ve Šmidingerově knihovně ve Strakonicích.Slovoslet / Dny poezie a mluveného slova Strakonice
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!