2021 Výrazové čtení

15.07.2021

Čtvrtek 14.10.2021 16 - 20h Výrazové čtení - Jiřina Lhotská, společenský sál Šmidingerovy knihovny. Účastnický poplatek 200 / 100Kč studenti. Kapacita 12 účastníků.

Čtete dětem pohádky? Pokud ne, tato dílna může být skvělou motivací s tím začít. Stejně velkým přínosem bude tato dílna pro všechny, kteří se chtějí ve čtení zdokonalit. Projdeme si připravený text, pronikneme do jeho obsahu, najdeme části, na které je třeba dát důraz, zkusíme si, jak funguje odmlka, tempo a síla hlasu a jak s těmito nástroji zesílit prožitek posluchače a jasně sdělit pointu příběhu. Pokud chcete pracovat s konkrétním krátkým textem, přineste si jej s sebou. 


Jiřina Lhotská -česká herečka, dramaturgyně a pedagožka. Jako pedagog vede děti i k přednesu (účast na národních přehlídkách Dětská scéna, Wolkrův Prostějov). Řadu let je členkou poradního sboru pro dětské divadlo a recitaci, 1991-1994 člen odborné rady ARTAMA pro amatérské divadlo, byla i členkou redakční rady Amatérské scény. Vždy je jí vlastní poctivé a soustavné promýšlení inscenace, citlivá spolupráce s dětskými svěřenci a schopnost sebereflexe ve všech fázích tvorby a provozování inscenace.

Platby probíhají přes goout.cz (odkaz zde) Pokud svou neúčast ohlásíte nejpozději 10 dnů před konáním dílny, bude Vám vráceno 80% z účastnického poplatku / Pokud je dílna již plně obsazena a přesto chcete zkusit štěstí, staňte se náhradníkem (v obou případech pište na slovoslet@seznam.cz nebo volejte 606513234 M.Sýkorová).  

Slovoslet / Dny poezie a mluveného slova Strakonice
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!