2021 Nástrahy mluveného projevu

15.07.2021

Sobota 16.10. 9-13h Nástrahy mluveného projevu - Eva Spoustová - Málková. Společenský sál ŠK. Účastnický poplatek 200/100Kč. 

Že mluvit už umíte pěknou řádku let? A jste si jistí? Na čem si můžeme v mluveném projevu zlomit vaz? Jaké nástrahy na nás během veřejné promluvy čekají? Jedinečná "ochutnávková" dílna zkušené lektorky Evy Spoustové, která se pohybuje v prostředí hlasových profesionálů, má za sebou tisíce dabingových rolí, léta jako pedagožka učí lidi být lépe "ve vlastním těle", textem vyjadřovat pocity, pracuje ve studiích s herci jako režisér. 

Oslovit znamená - užít hlasu a slov - mluvit. Když mluvím, měl bych si být jist, že budu slyšen, vnímán, přijat, pochopen. Zkušenost (i vědecké experimenty) praví: "Pokud se informace dozvídáte od někoho s dobrým projevem a výslovností, budete mu věřit mnohem ochotněji a snadněji."

Užívat hlasu podle skutečných možností svého těla, bez pocitu vnitřního sevření či jakékoli jiné nepohody je snadnější, než se vám možná zdá. Někdy stačí jen začít o něčem trochu jinak přemýšlet, nebo zkusit začít zacházet se svým tělem jinak - vyladit se - sladit tělo, dech a mysl tak, aby nám (i lidem kolem nás) bylo...když mluvíme...zkrátka líp. Pojďme se společně zamyslet nad některými zákonitostmi a souvislostmi těla, pohybu, mysli, emocí, dechu, hlasu a řeči.


Eva Spoustová-Málková vystudovala DAMU, hrála v divadle DRAK v Hradci Králové, podstatnou část života strávila před mikrofonem - převážně se věnovala dabingu (jako herečka i jako tvůrce dialogů a režisérka). Na DAMU učí předmět Jevištní mluva a vede kurzy komunikačních dovedností. Zajímá ji hledání zdrojů herecké energie a její užití na jevišti, partnerství v jevištním dialogu, hledání smyslu textu, propojení těla s řečí a nalézání jednoty myšlení a slov.


Platby probíhají přes goout.cz (odkaz zde) Pokud svou neúčast ohlásíte nejpozději 10 dnů před konáním dílny, bude Vám vráceno 80% z účastnického poplatku / Pokud je dílna již plně obsazena a přesto chcete zkusit štěstí, staňte se náhradníkem (v obou případech pište na slovoslet@seznam.cz nebo volejte 606513234 M.Sýkorová).  

Slovoslet / Dny poezie a mluveného slova Strakonice
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!