2022 Hlas v pohybu 

18.08.2022

Neděle 9.10. 2022, 16:00 - 19:00, Hlas v pohybu - hravě a zdravě - Alžběta Kostrhunová - Nováková. Společenský sál ŠK. 200Kč / 100kč (studenti, ZTP). Kapacita 15 účastníků.

Dílna je otevřená všem, kteří se zajímají o práci s hlasem a zpěv a kteří mají zájem jej rozvíjet a stále objevovat. Dílna nabízí místo, kde jsou hlas a pohyb přirozeně propojeny a pomůže tak podpořit osobitý výraz každého jedince. Během lekcí je mým cílem mimo jiné najít rovnováhu mezi strukturou a spontaneitou, svobodou a formou. Proto kombinuji důkladná hlasová i pohybová rozehřívací cvičení, práci s dechem a jednoduché nápěvky s aktivitami přímo ušitými na míru konkrétním účastníkům dílny a s pohybovou i hlasovou improvizací.

Dílna je určena pro začátečníky i mírně pokročilé. (Vhodné i pro rodiče, pedagogy, lektory a další, kteří mají potřebu pečovat o svůj hlas a dále jej rozvíjet). 

Alžběta Kostrhunová-Nováková je absolventka Masarykovy univerzity v Brně a DAMU v Praze. V současné době skládá hudbu a zpívá v novocirkusovém seskupení Theatre V.O.S.A., které reprezentovalo český pavilón na EXPO v Šanghaji v r.2010 a je lektorkou hudebně - pohybového projektu Kreativní partnerství. Založila hudební formaci Vlkabaret, divadlo Teatrofon a skupinu Vlčí dáma. Čerpá zkušenosti z divadel, ve kterých působila dříve - Husa Na provázku, divadlo Continuo, Theatre de la Liberté.

Má široký záběr ve vedení lekcí pro děti i dospělé : tanec a balet pro International Schoolof Musicand Fine Arts in Prag, pohybové dílny pro děti z dětských domovů pro organizaci Múzy dětem, taneční a hlasové projekty pro děti uprchlíků ve Zbýšově, hlasové dílny pro mezinárodní organizaci Glen, hlasové a pohybové dílny pro účastníky workshopu divadla Continuo i individuální lekce tance či zpěvu. Zkrátka hlas, tanec, divadlo a lektorská činnost, to je její svět!

Ve svých lekcích propojuji práci s pohybem a hlasem, rytmem, dynamikou, důležitý je pro mě kontrast svobody, volnosti a řádu, napětí a uvolnění, struktury a improvizace. Chci inspirovat a být inspirována...

Platby probíhají přes goout.cz (odkaz zde) Pokud svou neúčast ohlásíte nejpozději 10 dnů před konáním dílny, bude Vám vráceno 80% z účastnického poplatku / Pokud je dílna již plně obsazena a přesto chcete zkusit štěstí, staňte se náhradníkem (v obou případech pište na slovoslet@seznam.cz nebo volejte 606513234 M.Sýkorová).   

Slovoslet / Dny poezie a mluveného slova Strakonice
Všechna práva vyhrazena 2018
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!